| ||
| Bouwen en renoveren > RONDOM HET HUIS > Tuinhuis Maak plaats voor wat kippen |
Welk keukenafval wel | Welk keukenafval niet |
Schillen en bladeren van groenten en fruit, oudbakken brood, charcuterie. Restjes van bereid voedsel: gestoofde groenten, vlees en vis, gekookte aardappelen en frietjes, rijst, spaghetti en andere deegwaren, resten van soepen en sauzen. | Groene aardappelen, uienschillen en preibladeren, schillen van bananen en citrusvruchten, beschimmeld fruit en brood, selder, rauwe aardappelschillen, beenderen, kiwischillen. |
Geef niet meer keukenafval dan wat tegen de avond allemaal opgegeten kan worden. Blijft er toch over neem het dan weg, anders trekt dit ongedierte aan. Je kan het ook in kleinere porties voederen in de loop van de dag.
Ook op onkruid zijn de kippen verlekkerd. Het kan op de grond of in de scharrelbak gegooid worden. Lang onkruid kan beter in een ruif gelegd worden of opgehangen worden in bussels. De kippen pikken er dan stukken af die ze gemakkelijk kunnen inslikken.
Bepaalde onkruiden zoals distels en delen of zaden van giftige planten zullen de kippen onaangeroerd laten. Zo leren ze je wat in het vervolg beter meteen de compostbak ingaat. Het risico dat een kip een giftige plant zou opeten en er aan dood gaat, is wel heel erg klein.
Gemaaid gras verwerken de kippen eveneens maar er echt veel van eten doen ze niet. Teveel gras is trouwens af te raden. Lang gras kan een bal vormen die in hun krop blijft steken. Fijn gras begint snel te gisten. Strooi het gemaaide gras onmiddellijk in de ren. Geef het niet de kans om te beginnen gisten of rotten in de opvangbak of in de kruiwagen. Geef het grasmaaisel en ander tuinafval niet in dikke pakken maar strooi het uit zodat de laag niet zo dik is dat er broei of rot optreedt.
Snoeihout en haagscheersel zijn aan de kippen niet besteed. Wat takjes droog snoeihout kan een manier zijn om de kippen niet op een bepaalde plek te laten lopen en scharrelen zodat het gras er een kans krijgt. Kippen verwerken zo’n 150 g keuken- en tuinafval per dag, wat meer is dan 50 kg per jaar.
Zelfs als we onze kippen dagelijks een behoorlijke portie keukenafval voorschotelen, is het aan te raden om ze nog een extra rantsoen legmeel of granenmengsel bij te voederen. Voor haar gezondheid en om aan de hoge eisen die de leg aan haar lichaam stelt te kunnen voldoen, heeft een kip een evenwichtig samengestelde voeding nodig. Een aanbod van enkel keukenafval kan die samenstelling niet garanderen. Kippen moeten ook steeds kunnen beschikken over vers en zuiver water. De waterbak bevindt zich best in de omgeving van de voederbak zodat de kippen tijdens het eten ook kunnen drinken. Bij vorstperioden moet je water zeker dagelijks verversen!
Legkippen zijn het meest geschikt om je keukenafval mee te helpen oppeuzelen. Bij aankoop heb je de keuze tussen de zogenaamde hybride rassen of kippen van een ouder kippenras. De hybride kippen zijn de gekende bruine of witte legkippen die je in de vakhandel het meeste aantreft. Deze rassen zijn kampioen in het leggen van eieren, maar zijn iets vatbaarder voor ziekten. Oude, al dan niet Vlaamse, kippenrassen (Brakelhoen, Sussex, Barnevelder, …) zijn robuuster, worden minder snel ziek en zijn zeker ook mooier. Je vindt ze bij hobbykwekers of via verenigingen (bv. op de jaarmarkt). Verschillende van deze rassen broeden ook zelf gemakkelijk eieren uit.