Tuinhuis

Ons terras in ipe slaat groen uit. - 28/09/2004



Vraag:
Ons terras in ipe werd vorig jaar geplaatst. Nu begint het toch groen uit te slaan (ik
veronderstel mos), ondanks het feit dat het gans de namiddag zon heeft. Hoe kunnen we dit terras best onderhouden?



Antwoord:
We staken ons licht op bij Lagae Hout in Kortrijk. Er zijn twee mogelijkheden: ofwel werd het hardhout reeds behandeld tegen mos bij de plaatsing, dan volstaat een tuinslang om eventueel mos te verwijderen.
Is je hout niet behandeld, dan kan je het groen verwijderen met een hogedrukreiniger, maar met lichte druk (anders heb je kans dat de nerven van het hout uitgespoten worden). Je kan ook schuren met bruine zeep of zelfs met bleekwater (javel), maar dit moet je wel goed schoonspuiten, anders blijft het bleekwater werken. Bleekwater versnelt de vergrijzing van ipe wel wat. Er zijn ook andere, meer gespecialiseerde producten in de handel, maar deze zijn nogal agressief.

Vind je deze informatie nuttig?
Deel deze dan nu.
Redactionele info over
Heb je zelf een vraag omtrent dit onderwerp?
Stel ze in onze vragenrubriek

Zoek in ons archief



De redactie van Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt bij het beantwoorden van vragen. De Livios-redactie en de panelleden op wie Livios een beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen echter niet aansprakelijk gesteld worden voor het verstrekken van foutieve of onvolledige inlichtingen.


Deze rubriek werd mogelijk dankzij de steun van


Hoofdpartners rondom het huis


 Bouwen aan morgen in partnership met  en 
De redactie van Livios® nv streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de door haar gepubliceerde informatie waarvoor zij echter niet aansprakelijk gesteld kan worden voor welk gebruik dan ook. Livios® nv is niet verantwoordelijk voor welke beslissing of handeling dan ook die door de gebruiker zou zijn genomen op basis van de verstrekte informatie of gegevens; noch is ze verantwoordelijk voor fouten of vergissingen; en ze is evenmin verantwoordelijk t.a.v. gebruiker of derden voor mogelijk geleden directe, indirecte, incidentele schade, winstderving, verlies van opportuniteit of voor eender welke schade veroorzaakt door haar nalatigheid of vergetelheid in het verschaffen, compileren, monteren, schrijven, interpreteren, melden en verspreiden van info of data d.m.v. deze dienst, en dit zelfs indien Livios® nv gewaarschuwd werd voor zulke schade.<br/>Voor de volledige gebruiksvoorwaarden: zie livios.be

Daikin-BouwenVerbouwen-RenoverConstruireAbelFalisse-BouwenVerbouwen-RenoverConstruire
Gratis productfolders
Tuinhuis
Betafence NV
Betafence NV
Bestel hier gratis folders
Mediatheek Laat u inspireren door beelden meer ... Zoek een vakman Microsites
Gamma Belgie
Mosmonster
meer ...
Poll: Klein familiebedrijf of grote speler?
  • Klein, maar fijn
  • Hoe groter het bedrijf, hoe beter
Klik hier om te stemmen.