livios logo

Moet verhuurder vergaderruimtes isoleren?

Vraag

Ik huur een gebouw van twee verdiepingen. Er is geen bewoning, enkel vergaderingen. Moet de verhuurder isoleren?

Antwoord

Inge Pauwels van Dialoog beantwoorde onlangs een gelijkaardige vraag. Dit was haar antwoord: "De Vlaamse dakisolatienorm is gerelateerd aan de Vlaamse wooncode. Deze bepaalt dat een woning aan bepaalde normen en basiseisen moet voldoen. De Vlaamse wooncode stelt dat het hier gaat om “De conformiteit met de vereisten en normen, vastgesteld met toepassing van artikel 5, van een woning die verhuurd wordt of te huur of ter beschikking gesteld wordt als hoofdverblijfplaats.”

Vergaderruimtes zijn geen hoofdverblijfplaats en vallen dus niet onder de Vlaamse dakisolatienorm. 

Beantwoord door: Livios
Meer beantwoorde vragen over Isolatieregelgeving

Help ook andere bouwers en verbouwers op weg en deel dit artikel:

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer


https://www.livios.be/nl/bouwinformatie/diensten/vraag-en-antwoord/vraag/35667/moet-verhuurder-vergaderruimtes-isoleren/