Moet ik een schadevergoeding betalen voor het verbreken van contract met aannemer?

Vraag

Ik tekende een bouwcontract met een aannemer, maar verbrak dat na twee dagen al omdat ik er geen vertrouwen meer in had en nog geen eigenaar was van de grond. Dit was eind 2014. Dat contract werd bij mij thuis ondertekend. Nu eisen ze een schadevergoeding van 36.000 euro die ze geleden hebben omdati k nu wel eigenaar ben en aan het bouwen ben. Kan dit zomaar?

Antwoord

Jurist Peter Henriksen beantwoordt deze vraag als volgt: 

"Conform artikel 1794 B.W. kan u als opdrachtgever de aanneming tegen vaste prijs eenzijdig beëindigen, doch dient u in dat geval de aannemer schadeloos te stellen voor alle uitgaven, al zijn arbeid , en alles wat hij bij die aanneming had kunnen winnen. Op basis van deze bepaling is een schadevergoeding aldus gerechtvaardigd bij eenzijdige beëindiging van de aannemingsovereenkomst, doch zal het bedrag van deze schadevergoeding uiteraard door de aannemer moeten kunnen  worden verantwoord. "

Producten

Snelbouwblokken voor een ecologische toekomst

Nelissen Steenfabrieken NV

Snelbouwblokken voor een ecologische toekomst

Onafhankelijk bouw- en verbouwadvies voor particulieren

Acasus - onafhankelijk bouwadvies

Onafhankelijk bouw- en verbouwadvies voor particulieren

Koop bouwgrond op een toplocatie !

Sibomat NV

Koop bouwgrond op een toplocatie !

Bouwen op maat op jouw grond

Verelst Woningbouw en Renovatie

Bouwen op maat op jouw grond

Splendid blaast de moderne bouwstijl nieuw leven in

Splendid woningbouw

Splendid blaast de moderne bouwstijl nieuw leven in

Vind een geschikte aannemer op buildyourhome.be

Build Your Home

Vind een geschikte aannemer op buildyourhome.be