Moet buurman scheidingsmuur verlagen?

Vraag

Ik heb een stadshuisje gekocht met een zeer klein koertje van 4 meter breed en 2 meter lang. Achter het koertje staat een zeer hoge scheidingsmuur van meer dan 4 meter hoog, waardoor er zeer weinig zonlicht en al zeker geen zonnestralen in mijn huisje binnenkomen. Kan ik vragen aan mijn buurman om de scheidingsmuur te verlagen? Kan hij weigeren?

Antwoord

Advocate Astrid Clabots van Villa Juris beantwoordde jouw vraag: 

"Indien deze muurhoogte u het zonlicht ontneemt, kan dit een vorm van burenhinder betekenen. Hiervan is sprake van een wanneer het evenwicht tussen twee naburige erven is verstoord. Op grond van art. 544 B.W. kunt u vragen om het evenwicht te doen herstellen. Dit zou kunnen betekenen dat de muurhoogte moet verminderd worden."

Producten

Aanneming en onroerend goed

Monard Law

Aanneming en onroerend goed

Bijstand gerechtelijke procedure

Huygen Advocaten

Bijstand gerechtelijke procedure

Advies en procedurebijstand in andere disciplines

Dehaese & Dehaese advocatenkantoor bvba

Advies en procedurebijstand in andere disciplines