Wie moet blote deel gemene muur afwerken?

Vraag

We zijn een halfopen bebouwing aan het bouwen en onze woning is minder diep dan de woning van de buren die er al staat. Voorlopig is de gemene muur afgewerkt met een doek over de isolatie, en we vragen ons af wie instaat voor de definitieve bekleding van deze 'blote' delen van de gemene muur?

Antwoord

We vroegen het aan advocaat Mark Huygen:

"In zoverre het om een gemene muur handelt dient overeenkomstig art. 663 BW gehandeld te worden. Beide buren moeten elk voor de helft bij te dragen in de kosten van bouw, onderhoud en herstel. De  verdere afwerking komt in aanmerking als kost van de bouw."

Producten

Makelaarsovereenkomsten

Monard Law

Makelaarsovereenkomsten

Bouwrecht en onroerend goed - adviesverlening

Dehaese & Dehaese advocatenkantoor bvba

Bouwrecht en onroerend goed - adviesverlening

Bijstand gerechtelijke procedure

Huygen Advocaten

Bijstand gerechtelijke procedure