Hoe beton waterdicht maken? (Beantwoord op 03-11-2008)
Vraag
Recent heb ik een woning aangekocht uit 1970 met moderne architectuur waarbij de gevel bestaat uit meerdere terrassen uit beton en gedeeltelijk baksteen. Het beton is echter al jaren onbehandeld en sijpelt door naar binnen. De terrassen heb ik al opgelost door een roofing toplaag. Ik vroeg mij af of het mogelijk is om het beton waterdicht te krijgen door er enkel een gevelverf op te zetten? Of moet ik hier nog eerst een waterdichte cementlaag opzetten?
Antwoord
Een verflaag is zelden of nooit volledig waterdicht en belet het terug uitdampen van binnengedrongen vocht, waardoor men dampspanningen kan krijgen, legt bouwkundig vochtexpert Eddy Cruysberghs uit. Je kan een dunne cementgebonden laag over het beton plaatsen. Deze cementgebonden laag kan waterdicht zijn, maar is nooit in dezelfde kleur als het beton. Architectonisch beton op zich kan langdurig waterafstotend en volledig kleurloos behandeld worden met 3 – 5 polymeren, met een efficiëntie van 97 – 100 % na 10 jaar. Bakstenen geveldelen kunnen met dezelfde efficiëntie behandeld worden. 3 maanden na deze behandeling kan het beton eventueel overschilderd worden met een dampopen verf, in de gewenste kleur, zonder gevaar voor enige dampspanningen.
Beantwoord door: Eddy Cruysberghs , Vochtadvies
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
Maatkasten Online
Kapstokken hoeven niet saai te zijn: speel met kleur in je kast
Bij het inrichten van een woning gaat veel aandacht naar grote elementen zoals vloeren, muren en kasten.