Geen toegang tot centrale schachten appartementsgebouw. Normaal? (Beantwoord op 05-06-2019)
Vraag
In ons nieuw appartementsgebouw (15 appartementen op 5 verdiepingen) zijn alle nutsvoorzieningen weggewerkt in centrale schachten. Op geen enkel verdiep is hier een toegang/opening/luik aangebracht om deze schachten bereikbaar te maken in geval van eventuele calamiteiten! Is dit normaal? Wettelijk? En hoe kunnen we dit oplossen?
Antwoord
Als het een nieuwbouw betreft veronderstel ik dat dit zo is opgenomen in de lastenboeken, plannen en heeft ook de brandweer normaal een advies gegeven en voor oplevering ook een goedkeuring voor ingebruikname gebouw. Handig is het niet maar het lijkt mij niet onwettig. De vergadering kan altijd beslissen als er ooit toegang nodig is tot de schachten dat er dan een luikje wordt voorzien.
Beantwoord door: Annelies Van Praet , De Syndicus BVBA
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
Maatkasten Online
Een strakke bijkeuken? Werk je koelkast of diepvriezer netjes weg in een maatkast
In moderne woningen stopt het strakke interieur niet aan de keukendeur.