Welke differentieelschakelaar plaatsen? (Beantwoord op 29-04-2015)
Vraag
Ik kocht een appartement van de jaren 70 en ben de elektriciteit aan het vernieuwen. Ik ga een differentieelschakelaar 300mA plaatsen beneden na de hoofschakelaar, omdat er een aftakking zit voor mijn garage. Van de hoofdschakelaar tot mijn appartement is de leiding +/- 20 m tot mijn verdeelkast. 3x230 v trouwens. Plaats ik in mijn verdeelkast nog eens een differentiaalschakelaar van 300mA?
Antwoord
"Als je al een algemene differentieelschakelaar in het begin van de installatie hebt geplaatst, moet je niet opnieuw een algemene differentieelschakelaar in het bord plaatsen", zegt Xavier Malherbe van OCB. "Wel moet je in het verdeelbord minstens een hoofdschakelaar plaatsen. Dit om het bord spanningsloos te kunnen stellen bij werken of problemen. Een differentieelschakelaar kan deze functie ook vervullen."
"Verder wil ik je erop attent maken dat de algemene differentieelschakelaar in het begin van de installatie moet geplaatst worden. Dit betekent dat de differentieelschakelaar de eerste component moet zijn op de voedingskabel die van de teller komt. Indien de hoofdschakelaar die je beschrijft dus niet deze van de teller zelf is, maar na (vaak vlak boven) de teller staat, moet de differentieelschakelaar hier nog voor, of in de plaats van deze hoofdschakelaar geplaatst worden."
Beantwoord door: Bart Stroobants , OCB
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
BLANCO Belgium bv
Fluweelzacht en functioneel: ontdek de nieuwe ovale spoelbak van BLANCO
De nieuwe OOVALON-spoelbak van BLANCO met zachte rondingen belooft meer dan alleen een mooi design.