Barstjes tussen voegen en terrastegels: wat is oorzaak? (Beantwoord op 06-05-2015)

Vraag

Onze terrastegels bestaan uit 2 verschillende soorten natuursteen. Ze werden geplaatst in wildverband opeen gestabiliseerd zand- en mortelbed met bijgevoegde kunststofdispersie. De voegen zijn met voegmortel opgesponst. Na enkele tijd kwamen er kleine barstjes tussen de tegels en voegen, maar enkel op de grote tegels (60x90x2,2 zandsteen). De kleine tegels (15x15x3,5 Indische zandsteen) bewegen voor geen millimeter. Het gaat over een oppervlakte van 280 m². Wat kunnen de oorzaken zijn van dit fenomeen?

Antwoord

Vanop afstand is dit uiteraard moeilijk te zeggen voor specialist John Coorevits van Top Tegel 04. "Maar één van de mogelijke oorzaken kan een probleem van dilatatie of uitzetting zijn. Bij de kleinere tegels zal dit probleem zich niet zo vlug stellen omdat de voegen de dilatatie geven voor een stuk en het hier ook over kleinere tegels gaat. Best laten bekijken door een neutraal persoon ter plaatse."

Beantwoord door: John Coorevits , Top Tegel 04

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Fluweelzacht en functioneel: ontdek de nieuwe ovale spoelbak van BLANCO
BLANCO Belgium bv

Fluweelzacht en functioneel: ontdek de nieuwe ovale spoelbak van BLANCO

De nieuwe OOVALON-spoelbak van BLANCO met zachte rondingen belooft meer dan alleen een mooi design.

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag