Hoe elektriciteitsdoosjes luchtdicht inplakken? (Beantwoord op 09-06-2015)

Vraag

Wij zijn vorige week begonnen met het uitslijpen van onze elektriciteit in een nieuwbouw. Onze EPB-verslaggever is al eens komen kijken naar het resultaat en raadde ons aan om bij het inplakken van de elektriciteitsdoosjes gebruik te maken van een mengeling van cement en pleister. Hij zei dat luchtdichte doosjes een grotere investering met zich mee zouden brengen en eigenlijk geen sluitende oplossing zijn.

Toen ik echter vroeg in welke verhouding we dit het beste zouden vermengen, kon hij me hier niet op antwoorden, wat ik toch wel bizar vind... Heeft iemand van jullie ervaring met het luchtdicht inplakken van de doosjes?

Antwoord

"Wij raden steeds af om zelf producten te mengen, aangezien je dan geen controle meer hebt over de verwerkbaarheid en kwaliteit van de producten", zegt Mansour Marchouh van Knauf.

"Doorgaans worden de inbouwdozen ingepleisterd met een gipsgebonden product. De inbouwdozen worden dan vol in de pleister gepleisterd om eventuele luchtlekken doorheen de buitenschil te vermijden."

"Ik moet er echter bij vermelden dat de kwalitiet van uitvoering hier in grote mate de luchtdichtheid zal bepalen. Daarnaast moet je ook waken over de dichting van de leidingen zelf, meer bepaald de leidingen die in verbinding staan met een zekeringkast buiten het beschermd volume."

Beantwoord door: Mansour Marchouh , Knauf

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Fluweelzacht en functioneel: ontdek de nieuwe ovale spoelbak van BLANCO
BLANCO Belgium bv

Fluweelzacht en functioneel: ontdek de nieuwe ovale spoelbak van BLANCO

De nieuwe OOVALON-spoelbak van BLANCO met zachte rondingen belooft meer dan alleen een mooi design.

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag