Vraag
Wij hebben onlangs bouwgrond gekocht waarvan het grondwater redelijk hoog staat (1 m). Is het nodig om hierbij een kelder te bouwen of kan het evengoed zonder? Zoja, volstaat een kruipkelder of best een volledige kelder?
Wij hebben onlangs bouwgrond gekocht waarvan het grondwater redelijk hoog staat (1 m). Is het nodig om hierbij een kelder te bouwen of kan het evengoed zonder? Zoja, volstaat een kruipkelder of best een volledige kelder?
Alles valt of staat volgens architect Eric Houben met de resultaten van de grondsondering. "Hieruit zal blijken wat de draagkracht van de grond en de bijhorende funderingswijze is. Het is best mogelijk dat er met een eenvoudige strokenfundering, al dan niet met kruipkelder, kan gewerkt worden. De aanzetdiepte bepaalt dan of er eventueel een droogzuiging geplaatst moet worden."
"Indien de grond van mindere kwaliteit is, kan het zijn dat de funderingen derwijze diep aangezet moeten worden dat een kelder noodzakelijk wordt. Dit moet dan een gegoten betonkelder zijn omwille van de hoge grondwaterstand."
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Waarom compacte nieuwbouw dé slimme woonkeuze is in 2026
De manier waarop we wonen verandert. Stijgende bouwkosten, kleinere percelen en een groeiend duurzaamheidsbewustzijn maken één ding duidelijk: efficiënt wonen is de toekomst.
Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!
AanvragenMet premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.
ZoekenMet deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.
Aanvragen