Plat dak met EPDM: kans op slijtige door water? (Beantwoord op 15-09-2015)

Vraag

Op een plat dak van een appartementsgebouw is een aanpassing gebeurd aan de dakrand om te voorkomen dat water overloopt op de gevel. Gevolg is nu wel dat er water blijft staan op een groot deel van het plat dak. Conrete vraag: is de kans groter dat er meer slijtage is of andere schade als water in grotere plassen blijft staan op epdm, eerder dan mooi afgevoerd te worden?

Antwoord

"Normaal kan dit geen kwaad als er wat water op blijft staan, het is immers een waterdichte dichting", zegt dakspecialist Erik Broekhoven. "Enkel goed in het oog houden dat dit uiteraard niet te veel wordt, maar als het water hier en daar enkele centimeters blijft staan, kan dit geen kwaad."

Beantwoord door: Erik Broekhoven , Dakwerken Erik Broekhoven

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Waarom compacte nieuwbouw dé slimme woonkeuze is in 2026
STiDO Modulair Bouwen

Waarom compacte nieuwbouw dé slimme woonkeuze is in 2026

De manier waarop we wonen verandert. Stijgende bouwkosten, kleinere percelen en een groeiend duurzaamheidsbewustzijn maken één ding duidelijk: efficiënt wonen is de toekomst.

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag