Vraag
14 jaar geleden hebben we in ons koopcontract een beding van aanwas laten opnemen. Nu willen we trouwen vervalt deze dan? In het koopcontract staat dat het beding van aanwas vervalt bij huwelijk, behoudens er een huwelijkscontract is.
14 jaar geleden hebben we in ons koopcontract een beding van aanwas laten opnemen. Nu willen we trouwen vervalt deze dan? In het koopcontract staat dat het beding van aanwas vervalt bij huwelijk, behoudens er een huwelijkscontract is.
Advocate Annemie Snick van Monard D'Hulst zegt het volgende:
"Het beding van aanwas in aankoopakte van het onverdeelde goed had tot doel de positie van de langstlevende niet-gehuwde partner te verbeteren op erfrechtelijk vlak, in die zin dat daarin werd voorzien dat het onverdeeld aandeel van de eerst stervende bij diens overlijden zou aanwassen bij het onverdeeld aandeel van de langstlevende.
Het lijkt dan ook evident dat, zoals trouwens in het contract voorzien, een dergelijk aanwasbeding vervalt wanneer de partners in het huwelijk treden aangezien dan de wettelijke regeling inzake erfopvolging tussen gehuwden van toepassing wordt ofwel de regeling die partijen in een huwelijkscontract hebben opgenomen."
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Waarom compacte nieuwbouw dé slimme woonkeuze is in 2026
De manier waarop we wonen verandert. Stijgende bouwkosten, kleinere percelen en een groeiend duurzaamheidsbewustzijn maken één ding duidelijk: efficiënt wonen is de toekomst.
Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!
AanvragenMet premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.
ZoekenMet deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.
Aanvragen