Problemen na werken aan dak met EPDM te voorzien? (Beantwoord op 08-10-2015)

Vraag

U hebt in het verleden een artikel gepubliceerd waarin staat dat als er problemen zijn op een plat dak, bedekt met EPDM, dat het in de meeste gevallen gelegen is aan de naden.

We hebben op ons plat dak van +/- 18 m² , bedekt met EPDM sinds 2001, twee koepels, van meer dan 1 meter doormeter, laten vervangen. Drie à vier man gedurende een volledig dag gelopen op het dak gelopen en de koepels vervangen. Nadat ze weg waren, is het beginnen regenen en is de doorsijpeling begonnen.

De leverancier zegt dat ze het niet konden weten dat het dak ging doorlopen. Misschien is dat wel zo, maar wat is de kans dat er aan de bedekking van het dak, dat toch 14 jaar zonder doorsijpeling is gebleven, geen problemen zouden ontstaan na deze werken?

Vindt u ook niet dat de leverancier de klant had moeten verwittigen dat er een groot risico bestond dat het dak zou gaan lekken na de werken en de klant de mogelijkheid te geven om het dak al dan niet te laten opknappen?

Antwoord

Dakspecialist Erik Broekhoven boog zich over jouw probleem. Dit is zijn visie:

"Normaal gezien als ze over een plat dak lopen, al dan niet met epdm, dan moet men altijd de nodige voorzichtigheid in acht nemen. Als de koepels vervangen zijn, situeert het lek zich dan niet aan deze koepels? is hier iets mis gegaan?

Zijn de juiste verlijmingstechnieken gebruikt om de opstanden terug te verlijmen op de bestaande epdm? Lag er een ballastlaag van kiezel op de epdm en hebben ze hier over gelopen?

Indien u voor het vervangen van de koepels geen lekken had dan moet er iets fout gegaan zijn met het vervangen van de koepels. Kijk eens na welke soort van epdm je hebt liggen. Mits een bepaalde soort epdm (het merk mogen we niet kenbaar maken, red.), kan je raad gaan vragen bij cpe in Genk, zij hebben iemand in dienst die dit dan kan nakijken.

Is de epdm van een ander soort merk, probeer dan eens uit te zoeken wie deze verdeelt en of deze firma u kan bijstaan.

Lekken in een plat dak kunnen meerdere oorzaken hebben, van op afstand is dit natuurlijk niet in te schatten van waar dit komt."

Beantwoord door: Erik Broekhoven , Dakwerken Erik Broekhoven

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Waarom compacte nieuwbouw dé slimme woonkeuze is in 2026
STiDO Modulair Bouwen

Waarom compacte nieuwbouw dé slimme woonkeuze is in 2026

De manier waarop we wonen verandert. Stijgende bouwkosten, kleinere percelen en een groeiend duurzaamheidsbewustzijn maken één ding duidelijk: efficiënt wonen is de toekomst.

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag