Tegels komen los: kan bouwfirma verantwoordelijke gesteld worden? (Beantwoord op 19-10-2015)

Vraag

Bij het vervangen van holklinkende vloertegels (lijm heeft niet gehecht aan de tegels)
liggen er na plaatsing van de nieuwe tegels terug tegels rond de nieuw geplaatste tegel los.
Kan de bouwfirma hier verantwoordelijk voor gesteld worden?

Antwoord

Zonder de precieze details te kennen, lijkt het ons logisch dat je hier toch eens contact opneemt met de bouwfirma in kwestie. Zij kunnen aansprakelijk worden geacht wanneer blijkt dat de fout rechtstreeks aan een gebrekkige plaatsing is te wijten. Dat moet je dus kunnen aantonen.

Zoals we je vraag interpreteren, lijkt het ons erop dat de firma al eens een herstelling is komen uitvoeren. Aangezien er nu opnieuw in de directe omgeving van die tegels problemen op duiken, lijkt het verband ons vrij duidelijk.

Leg dit eens voor. De voorwaarden in je contract moeten bepalen of je garantie dit dekt. We raden wel aan hier meteen mee aan de slag te gaan.

Moest de bouwfirma niet willen meewerken, kan je hen altijd in gebreke stellen via aangetekende brief. Daarin vermeld je dan de voorgeschiedenis, de door jou reeds genomen stappen en een termijn waarin het probleem voor jou moet opgelost zijn.

Maar probeer dus eerst de constructieve dialoog toe te passen. Daarna kan je bekijken wat je andere opties zijn."

Beantwoord door: Livios

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Fluweelzacht en functioneel: ontdek de nieuwe ovale spoelbak van BLANCO
BLANCO Belgium bv

Fluweelzacht en functioneel: ontdek de nieuwe ovale spoelbak van BLANCO

De nieuwe OOVALON-spoelbak van BLANCO met zachte rondingen belooft meer dan alleen een mooi design.

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag