Vraag
Geconfronteerd met een verzekeringsmaatschappij die herstellingswerken aan mijn dak maar wil vergoeden aan de prijs die ze terugvinden in de ABEX-borderel ten opzichte van de prijzen die ik van dakwerkers krijg, ben ik op zoek gegaan naar andere eenheidsprijsbronnen.
Snel ben ik bij jullie website beland (wat een universum aan informatie!) en ben ik dus ook op de Aspen-eenheidsprijzen gestoot. Het lijkt alsof de gegevens van de Aspen-lijst van een totaal andere grootorde zijn dan die die ik de ABEX-lijst heb gevonden. De granulariteit is simpelweg niet te vergelijken!
Maar los daarvan zie ik wel heftige verschillen tussen de eenheidsprijzen (die van Aspen stemmen overeen met wat de realiteit is eerlijk gezegd). Als voorbeeld de prijzen voor het plaatsen van leien op een dak.
Let wel: ik heb nu (volgens de expert) asbestleien van 24x40 die dan zouden vervangen kunnen worden met andere 27x40 leien. Aspen en Abex hebben het ook over licht verschillende formaten, gelijkaardig aan de orginelen vs vervangers).
Kunstleien:
Abex: van 50 tot 55 euro (27x40)
Aspen: 65,70 euro (24x40)
Natuurleien:
Abex: van 78 tot 87 euro (20x30)
Aspen: 119 euro (20x36)
Waar komt dit heftige verschil vandaan? Aangezien de expert van mijn grootbank de Abex-lijst gebruikt om zo hun voorstel te verdedigen is het huilen met de pet op, en duren de onderhandelingen reeds onbeschrijfelijk en absurd lang! Maar ik kan moeilijk een voorstel aanvaarden waarbij ik een extra lening zou moeten aangaan om mijn huis gerepareerd te krijgen (dat schade opliep 1 maand na de aankoop en het afsluiten van het verzekeringscontract note bene).
Nu heeft mijn "eigen expert" officieel toegegeven dat de bepaling aan de hand van de ABEX-eenheidsprijzen inderdaad de norm zijn. Leuk om zo een owngoal te moeten incasseren, en ben dus extatisch op jullie site, en in de Aspen-lijst weldegelijk realistische cijfers te zien waarbij ik maar een paar duizend euro zal moeten opleggen, alleen moet ik die cijfers kunnen verdedigen, vandaar mijn vraag: liggen deze indexen vast of kan ik mijn verzekeraar alsnog overtuigen?
