Kan dampscherm tussen isolatielagen kwaad? (Beantwoord op 03-11-2015)

Vraag

Indien gewerkt wordt met verschillende isolatielagen, en er tussen de isolatielagen een dampscherm aanwezig is (aangezien dit isolatiemateriaal het goedkoopst is), kan dit kwaad en zo ja, wat is de reden?

Antwoord

Interessante vraag, die we meteen ook voorlegden aan Martin Hestermans van Rockwool Benelux. Dit is zijn visie:

"Om inwendige condens in een constructie te vermijden worden aan de 'warme zijde' (binnenkant) dampschermen geplaatst in combinatie met dampopen lagen aan de 'koude zijde' (in een dak bijvoorbeeld poreuze folies of vezelcementplaten). Die condens kan ontstaan door migratie van afkoelende lucht doorheen een thermisch goed geïsoleerde constructie.

Dampremmende lagen midden in een isolatiepakket hinderen de luchtmigratie naar de dampopen zijde en kunnen zelf aanleiding geven tot inwendige condensatie. Het is daarom afgeraden om twee gelijkaardige isolatielagen met elk een dampscherm te combineren."

Beantwoord door: Martin Hestermans , Rockwool Belgium nv

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Fluweelzacht en functioneel: ontdek de nieuwe ovale spoelbak van BLANCO
BLANCO Belgium bv

Fluweelzacht en functioneel: ontdek de nieuwe ovale spoelbak van BLANCO

De nieuwe OOVALON-spoelbak van BLANCO met zachte rondingen belooft meer dan alleen een mooi design.

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag