Kan ik ruimte van buur verder blijven gebruiken bij verkoop? (Beantwoord op 12-11-2015)

Vraag

Ik gebruik reeds een 30-tal jaar een beperkte ruimte in een grote ruimte van mijn gebuur omdat ikzelf over weinig bergruimte beschik. Hiervoor is toendertijd een deuropening gemaakt in de buitenmuur aan mijn kant van mijn gebuur zijn gebouw. Binnenin hebben we toen een beperkte ruimte afgesloten.

Al die tijd hebben we dat gewoon kunnen gebruiken zonder officiële overeenkomst. Nu gaat mijn gebuur zijn eigendom verkopen en zouden we die ruimte zo vlug mogelijk moeten leegmaken en zou die opening langs mijn kant terug dichtgemaakt worden. Wat kan ik hieraan doen opdat ik die ruimte toch verder zou kunnen gebruiken?

Antwoord

Dat hangt ervan af. Wat staat er in het verkoopscontract van je buurman? Ik neem aan dat hij de volledige ruimte aanbiedt aan de potentiële kopers, dus ook het stukje dat jij altijd van hem mocht gebruiken. Anders zou het ook meteen minder aantrekkelijk zijn voor een koper.

Het is en blijft eigendom van iemand anders (want er was nooit een officiële overeenkomst tussen jou en de buurman voor het gebruik). En vooral goodwill van je buur.

Ga eens met hem na of hij eventueel met geïnteresseerde kopers iets wil afspreken en dat hij dat dan ook in een schriftelijke overeenkomst laat gieten. Als dat niet lukt, is er niet veel wat je kan doen, lijkt ons op het eerste zicht.

Beantwoord door: Livios

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Renoveren en ventileren? Deze onzichtbare raamventilatie verbetert je comfort
Wilms

Renoveren en ventileren? Deze onzichtbare raamventilatie verbetert je comfort

Wie zijn woning grondig renoveert, is doorgaans verplicht om ventilatie te plaatsen.

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag