Vraag
Een vijftal jaar geleden kochten wij een gelijkvloers 15 jaar oud appartement om later zelf te bewonen en nu te verhuren. De kleinzoon van de eerste eigenaars zijn er blijven inwonen nadat wij het gekocht hadden tot hun eigen woning af was. Inmiddels verhuren we het appartement aan een echtpaar op pensioen.
Zij klagen over geluidsoverlast bij de minste wind, die de radio en tv-geluiden overstemt, hetgeen we zelf, evenals de syndicus, de vakmannen die destijds de ramen geplaatst hebben, een dakwerker, enz. moeten beamen. Deze zijn allen al langs geweest om naar een oplossing te helpen zoeken.
De ramen werden al aan de binnen-en buitenkant afgeplakt, de ruimte tussen regenpijp (die naast het raam loopt) en gevel werd vol gepropt. De mensen die het raam gezet hebben, zijn tot vervelens toe de vijzen komen losser en vaster draaien, enz. zonder resultaat.
Als de ramen op een kier worden gezet is het geluid weg. De huurders hebben nu op advies van de huurdersbond aangegeven de huur op een geblokkeerde rekening te storten tot het probleem is opgelost. Maar niemand kan ons helpen. De bewoners van de andere appartementen hebben geen last. Nu blijkt dat de verkopers dit wisten maar niets gezegd hebben bij de verkoop. Ze ontkennen dit nu ook niet.
Ten einde raad vragen wij jullie hulp. Zou driedubbel glas ipv dubbel helpen? Zou het helpen als wij er een vliegenraam laten inzetten die de windstroom onderbreekt? Zou een screen helpen (alhoewel we niet zeker zijn of dat wel mag van het intern reglement)? Bij wie kunnen wij de richting van de luchtstroming laten meten? Zou het kunnen dat het aan de ligging ligt en aan de straat ertegenover, die er loodrecht op uit komt? Ligt het aan het balkon op de eerste verdieping rechts van ons appartement?
Heeft u weet van een zelfde soort klachten? We zijn nu ook op pensioen en daar wij er ooit zelf wilden gaan wonen, zouden we dit echt willen oplossen. Hartelijk dank op voorhand.


