Problemen met waterdichting kelder? (Beantwoord op 10-02-2016)
Vraag
Wij hebben een nieuwbouw en deze dateert van 2013-2014. Al bijna een jaar hebben we water in onze betonnen gegoten kelder. Het water komt tussen de muur en de welfsels binnen. Wij denken dat er iets misgelopen is met de waterdichting aangezien er enkele malen breekwerken zijn geweest ter hoogte van de dorpels.
Graag hadden wij vernomen wat een oplossing kan zijn voor ons probleem. Aan de buitenzijde dienen wij nog +/- 40cm op te hogen voor onder de waterdichting het terras aan te leggen. Een bijkomende vraag is of onze aannemer en architect aansprakelijk is voor dit probleem.
Antwoord
"U zou dit inderdaad best opnemen met de aannemer en de architect", raadt Michel Jans, vochtspecialist bij Noaqua aan.
"Het is zeer moeilijk om deze problemen aan de binnenkant op te lossen. Betonnen scheuren kunnen geïnjecteerd worden met 2 componenten PU. Maar aangezien de weefsels hol zijn, kan deze techniek niet toegepast worden."
"U zal moeten zorgen dat er geen water aan de buitenkant tegen de kelder komt. Dit kan door bijvoorbeeld voldoende drainage te voorzien vooraleer u het terras aanlegt."
Beantwoord door: Michel Jans , noaqua
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
BLANCO Belgium bv
Fluweelzacht en functioneel: ontdek de nieuwe ovale spoelbak van BLANCO
De nieuwe OOVALON-spoelbak van BLANCO met zachte rondingen belooft meer dan alleen een mooi design.