Vraag
In november 2015 tekenden wij een offerte bij een elektricien voor het uitvoeren van de elektriciteitswerken. Op 16 januari 2016 kwam hij langs op de bouw om de verkoopovereenkomst te laten tekenen met daarbij natuurlijk ook de verkoopsvoorwaarden.
In de offerte staat opgesteld dat wij zoveel mogelijk zelf doen, namelijk leidingen leggen, sokkels aansluiten,... De elektricien zou op de werf de nodige uitleg komen doen zodat wij de werken zelf kunnen uitvoeren. Het enige wat we zelf niet kunnen is het daadwerkelijk plaatsen, aansluiten en programmeren van de elektriciteitskast. In onze overeenkomst werd een concrete datum afgesproken. Mondeling werd wel doorgegeven dat wij op 5 september 2016 wensen in te huizen, wanneer de pleister- en chapewerken van start zouden gaan en wanneer de andere aannemers (keuken, badkamer, ...) komen installeren. De andere aannemers zullen in de loop van augustus hun installaties komen uitvoeren.
Het probleem is echter dat de elektricien de elektriciteitskast niet voor 5 september komt plaatsen en aansluiten waardoor de andere aannemers hun toestellen niet kunnen testen. Als 'oplossing' bood hij aan om een klein elektriciteitskastje te installeren waarop een 4-tal kringen aangesloten kunnen worden. Dit is voor ons echter geen oplossing omdat wij dan telkens elk kabeltje opnieuw moeten verbinden als iets anders getest moet worden. Bovendien heeft de elektricien ons beloofd dat hij tussen de pleister- en chapewerken zou langskomen om de leidingen te controleren.
Toen hij vorige week op de werf aankwam en wij hem aanspraken over de opleverdatum, die hij zelf gekozen heeft zonder met ons te overleggen, werd hij kwaad en verliet hij de werf zonder enige controle uit te voeren. In eerste instantie hebben wij hem gevraagd om het contract met wederzijds akkoord te ontbinden, maar hier stemt hij niet mee in. Ondertussen hebben wij hem reeds een aangetekend schrijven gestuurd waarin wij hem in gebreke stellen en hem aansporen om de werken binnen een, voor ons aanvaardbare, termijn af te werken.
Wat kunnen/moeten wij verder doen indien hij niet reageert op ons aangetekend schrijven of als hij helemaal niets meer van zich laat horen? Kunnen wij aanspraak moeten op eenzijdige ontbinding door hoogdringendheid omdat de andere aannemers niet verder kunnen? Wij willen graag onze planning verder aanhouden en het gerecht vermijden omdat dit veel tijd en kosten met zich mee brengt.
