Trappen in woning of trappen in tuin op hellend terrein? (Beantwoord op 23-06-2016)
Vraag
Ik zal op een hellend terrein bouwen. Een kelder is financieel niet haalbaar. Opteer ik financieel en praktisch gezien beter voor trappen op het gelijkvloers of voor trappen in de tuin? Het verschil tussen het hoogste (straatniveau) en laagste punt van het terrein bedraagt 1,7 meter. Het verschil tussen het straatniveau en het laagste punt van waar de woning zal komen, bedraagt 1 meter verschil.
Antwoord
We legden jouw vraag voor architect Eric Houben. "Niveauverschillen in de tuin gaan aanzienlijk minder duur zijn dan niveauverschillen in de woning zelf. Niet alleen constructief is dit makkelijker, maar het is ook veel praktischer qua gebruik."
"De trafiek van terras naar tuin (dus met het te overbruggen hoogteverschil) zal minder frequent zijn dan de inwendige circulatie in de woning zelf. Zeker als er financiële argumenten meespelen, is dit de beste oplossing."
Beantwoord door: Eric Houben , Architect Eric Houben
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
Stûv
5 redenen om een moderne warmtepomp met de gezelligheid van houtverwarming te combineren
Steeds meer gezinnen kiezen voor een warmtepomp als duurzaam en toekomstgericht verwarmingssysteem.