Verstopping warmwaterleiding na plaatsing nieuwe boiler (Beantwoord op 22-09-2016)
Vraag
Wij hebben een warmtepomp met ingebouwde boiler laten plaatsen. Nu hebben wij vastgesteld dat er in de badkamer geen druk meer is op het warm water. In de keuken werkt alles normaal. De loodgieter die de badkamer verleden jaar geïnstalleerd heeft, zei ons dat er vuil moet zitten in de warmwaterleiding die naar de badkamer loopt.
Hij heeft dan ook de thermostatische kraan verwijderd om te zien of deze niet de oorzaak was. Na het plaatsen van een gewone kraan op die leiding heeft hij vastgesteld dat er geen druk op deze leiding zit. Dus een verstopping. Zou het kunnen dat er vuil in de leiding is geraakt bij het plaatsen van de nieuwe boiler? Zijn er firma's die zulke problemen kunnen oplossen? Wie is hier verantwoordelijk en wie moet dit oplossen?
Antwoord
We gingen ten rade bij Richard Ectors: "Indien er enkel op de warmwaterleiding in de badkamer minder druk is, zou ik deze leiding in de omgekeerde richting spoelen. Eerst deze leiding afkoppelen na de boiler en dan spoelen vanaf de badkamer naar de boiler."
"Ook kan je dan controleren of er genoeg debiet is door de boiler. Bij werken aan een bestaande waterleiding waar meestal aanslag zit aan de wand , komt het dikwijls voor dat er verder verstoppingen optreden. Meestal voor de schellkraan of in de straalbreker. Ik denk niet dat de installateur hier verantwoordelijk voor is, maar zelf zal de werken nooit verlaten voordat het probleem opgelost is."
Beantwoord door: Richard Ectors , Richard Ectors
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
BLANCO Belgium bv
Fluweelzacht en functioneel: ontdek de nieuwe ovale spoelbak van BLANCO
De nieuwe OOVALON-spoelbak van BLANCO met zachte rondingen belooft meer dan alleen een mooi design.