Notaris Dirk Michiels beantwoordt deze vraag als volgt: "Uw vraag is deze naar het eigendomsrecht van een kamer die voor een gedeelte is opgericht op andermans grond. Normaliter is de grondeigenaar, ingevolge het recht van natrekking, eigenaar van al hetgeen op zijn grond is gebouwd. Blijkbaar duurt de situatie hier al jaren en heeft de buur de kamer ook niet opgeëist, maar u enkel gewezen op dit feit. Het zou kunnen gaan om een erfdienstbaarheid van overbouw waarbij u dan eigenaar zou kunnen zijn van deze kamer."
"Het Hof van Cassatie oordeelde dat de eigenaar van het heersend erf (in dit geval zou u dat dus zijn) bij een erfdienstbaarheid van overbouw een accessoir opstalrecht heeft (d.w.z. zonder beperking van de duur tot 50 jaar zoals bij een zelfstandig opstalrecht) voor zover dit noodzakelijk is voor het gebruik en het behoud van deze erfdienstbaarheid, ook al is dit opstalrecht niet uitdrukkelijk toegestaan in de vestigingsakte (Cass. 12 juni 2014, RW 2014-15, 905, noot SAGAERT, “De erfdienstbaarheid van overbouw als (eigendoms)instrument voor grensoverschrijdende constructies”, T.Not. 2014, 751. Zie ook de bespreking van dit arrest door N. CARETTE, “Actuele ontwikkelingen zakenrecht 2014” in R. BARBAIX en N. CARETTE (eds.), Tendensen vermogensrecht 2015, Intersentia, 2015, p. 73-74, nrs. 37-39 en p. 79-81, nrs. 44-45)."
"Ik adviseer u uw notaris te contacteren die eventueel een landmeter kan inschakelen om verdere opzoekingen te doen en de zaak uit te klaren. Dat de landmeter de verdieping bij uw aankoop niet opgemeten heeft is normaal, want hij meet normaliter enkel de oppervlakte van het perceel waarop het gebouw staat (tenzij hij een andere opdracht krijgt)."