Mag ik al primer op de muren aanbrengen voor voorlopige oplevering? (Beantwoord op 12-12-2016)

Vraag

Ik heb een vraag in verband met de wet-Breyne. We bouwen sleutel-op-de-deur en zouden graag beginnen met de afwerkingswerken vooraleer er een voorlopige oplevering geweest is. In ons geval willen we een primer op de muren plaatsen. Wordt dit aanzien als stilzwijgend aanvaarden of heeft dit geen enkele impact?

Antwoord

Stefan Hallez van Blavier geeft het volgende antwoord: "Ik heb een rondvraag gedaan en het is blijkbaar een moeilijke vraag... met een tweeledig antwoord. Ten eerste moet je altijd voorzichtig zijn met de bespreking van de Wet Breyne. Dat is voer voor juristen. Wij kunnen over de grote lijnen spreken, maar ook de projectleiders mogen zich niet wagen aan details."

"Ten tweede: ja, het bewerken van een uitgevoerd oppervlak impliceert automatisch de aanvaarding ervan. Ook zonder Wet Breyne. Een bouwheer kan impliciet verklaren dat hij genoodzaakt is een pand in gebruik te nemen, en dat dit niet als aanvaarding van de werken mag worden gezien. Heeft hij goede redenen voor die verhuis, dan is dat rechtsgeldig. Hij kan echter niet een oppervlakte bewerken, onder voorbehoud van het aanvaarden ervan. Dat gaat niet. Primer op pleister, lak op ramen, vloerafwerking op chape, voegen van gevelsteen..."

Beantwoord door: Stefan Hallez , Blavier

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Fluweelzacht en functioneel: ontdek de nieuwe ovale spoelbak van BLANCO
BLANCO Belgium bv

Fluweelzacht en functioneel: ontdek de nieuwe ovale spoelbak van BLANCO

De nieuwe OOVALON-spoelbak van BLANCO met zachte rondingen belooft meer dan alleen een mooi design.

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag