Elektriciteit en stopcontacten werken niet meer in vochtige ruimtes: waaraan ligt dit? (Beantwoord op 30-01-2017)
Vraag
Mijn electriciteit in de badkamer en stopcontacten in de vochtige ruimtes werken niet meer. Ik kan de zekering niet opnieuw aanleggen. Ik heb reeds alle stopcontacten vrijgemaakt en nog lukt het niet om mijn zekering opnieuw aan te leggen. Wat kan het probleem nog zijn? Het gaat om een zekering van 30A.
Antwoord
Bij het OCB geven ze het volgende antwoord: "Het afschakelen van een beveiliging (en het niet kunnen wederinschakelen ervan) wijst op een kortsluiting in de installatie (bedrading, lichtarmatuur, verbinding,...). Dit kan gebeuren wanneer de stroomvoerende geleiders ongewild met elkaar in contact komen door bijvoorbeeld falende isolatie, losgekomen bedrading,..."
"Wanneer het een differentieelschakelaar zou betreffen die uitschakelt dan wijst dit op een isolatiefout (verliesstroom t.o.v. de aarding.massa). In een badkamer kan vocht in beide gevallen nog een bijkomende negatieve factor betekenen."
Beantwoord door: Bart Stroobants , OCB
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
BLANCO Belgium bv
Fluweelzacht en functioneel: ontdek de nieuwe ovale spoelbak van BLANCO
De nieuwe OOVALON-spoelbak van BLANCO met zachte rondingen belooft meer dan alleen een mooi design.