Vraag
Vorig jaar hebben wij een grote verbouwing gehad. Met die verbouwing is een bijkeuken gerealiseerd met een gevlinderde betonvloer met vloerverwarming. Deze vloer heeft diverse gebreken. De kleur is niet (zoals besteld) antraciet maar vlekkerig lichtgrijs, dof, heeft haarscheurtjes, is hobbelig, de kanten zijn niet goed afgewerkt, de vlinderafdrukken zijn duidelijk te zien, en bij het natmaken komen er antracietvlekken tevoorschijn, en het water word opgezogen door de beton.
De laatste weken komen er spontaan gaatjes in het beton van een paar mm diep en met een diameter tot ongeveer 1 centimeter. De vloer is heel zacht, je kunt er zo een gat in maken met een schroevendraaier (wat wij uiteraard niet doen).
Ik heb de aannemer tegen een werknemer horen vertellen dat de door hem bestelde beton een zo hoog percentage water bevatte dat er één leverancier dit niet wilde leveren. Er is toen bij een andere leverancier besteld. De aannemer zei dat die ene leverancier "watervrees" zou hebben.
Verder wilde de vloer na het storten slecht drogen. Er zijn bouwlampen op gezet om de droging te bevorderen, en het vlinderen is daardoor ook niet goed gegaan. Het impregneermiddel is drie dagen na het storten aangebracht.
De aannemer is tot op heden nog niet langs geweest om de vloer te bekijken. Wij hebben vorig jaar in novenber al gevraagd om langs te komen, en later nog meerdere keren gebeld en gemaild. We hebben één keer met hem geproken via telefoon, hij zei toen dat een primer aanbrengen en nog een keertje impregneren voldoende was. De vloer is een zwevende dekvloer, met bewapening waaraan de verwarmingsbuizen zijn vastgemaakt, en de dikte is 6 cm. Wat zou volgens u moeten gebeuren om deze vloer te herstellen?
