Hoe ervoor zorgen dat houtsoort Red Merantie niet zwart wordt? (Beantwoord op 09-08-2017)

Vraag

Ons huis is afgeleverd met deuren en kozijnen van de houtsoort red merantie. Blanke Edelbeits HG.

Een deel van beits was na één jaar verdwenen. Aan de zuidkant het ergst. Bij het opnieuw aanbrengen van de beits, wordt het hout zwart van kleur. In de fabriek lijkt een pigmentlaag (verf) aangebracht te zijn.

Hoe kan ik het zwart worden van het hout tegengaan?

Antwoord

We legden je vraag voor bij HoutInfoBois.

"Het is moeilijk te antwoorden op je vraag zonder bijkomend beeldmateriaal. Mogelijke oorzaken van het donker kleuren van het hout na de behandeling met de beits is dat het hout voordien ietwat vergrijsd was (zoals je zei, de beits was na een jaar al niet meer aanwezig). Als je vergrijsd hout dan zonder meer opnieuw insmeert met een beits, zal het hout donker verkleuren. De groei van een zwartkleurige oppervlakteschimmel op het hout is ook een mogelijkheid.

We kunnen je aanraden de gevelbekleding volledig licht op te schuren, tot de kleur van het originele hout terug zichtbaar is. Op dit blote hout breng je dan 2 tot 3 lagen (hangt af van product tot product) afwerkingsproduct aan. Als je op zoek bent naar producten om hout buiten af te werken, kan je voor raad steeds langsgaan bij je lokale houthandelaar. Zij zullen je weten te zeggen welke producten specifiek voor je in aanmerking komen. Ik geef je hieronder een link mee naar een lijst van Belgische houthandelaars, die je kan rangschikken op provincie:

http://www.nuhos.be/nl/houthandel-in-belgie/het-portaal-van-de-houthandel "

Beantwoord door: Joris Dehennin , HoutInfoBois

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Fluweelzacht en functioneel: ontdek de nieuwe ovale spoelbak van BLANCO
BLANCO Belgium bv

Fluweelzacht en functioneel: ontdek de nieuwe ovale spoelbak van BLANCO

De nieuwe OOVALON-spoelbak van BLANCO met zachte rondingen belooft meer dan alleen een mooi design.

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag