Hoe teerlaag in schoorsteen verwijderen zonder schade aan te brengen? (Beantwoord op 03-10-2017)
Vraag
Op aanraden van mijn schoorsteenveger zou ik de teerlaag mechanisch moeten laten verwijderen. Dit zou gebeuren met een systeem met ronddraaiende kettingen. Het kost heel wat geld, wat op zich niet echt het probleem is, maar volgens andere bron zou deze freestechniek de schouw (inwendig ) beschadigen (gemetseld). Jullie advies hierin ?
Antwoord
Dit is een algemeen aanvaarde manier van werken. Uiteraard is voorzichtigheid geboden, maar gespecialiseerde firma's met een goede reputatie zullen dit zeker met de nodige voorzichtigheid aanpakken. Je schoorsteenwanden worden centimeter per centimeter bijgewerkt, dus zonder grote ongelukken zou je je geen zorgen moeten maken.
Je doet er wel goed aan om in de toekomst teeraanslag te verwijderen. Dit wordt veroorzaakt door een onvolledige verbranding en kan zelfs aan de basis liggen van schoorsteenbranden. Juist en zorgvuldig stoken met de geschikte apparatuur is op langere termijn dus de allerbeste en meest gezonde oplossing. Ook voor je portemonnee.
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer