Hoe vaste elektrische radiator in zone 2 badkamer toevoegen? (Beantwoord op 23-01-2018)
Vraag
Is het toegestaan om een vaste elektrische radiator (als toevoeging bij vloerverwarming) in zone 2 van de badkamer te plaatsen (ongeveer 55 cm van de douchebakrand)? Deze is dubbel geïsoleerd (klasse II), of heeft eventueel een aarding, naargelang het merk. Eventueel gekoppeld aan een stopcontact met een differentieel van 10mA als voeding? Is er een bijkomende equipotentiaalverbinding nodig op deze radiator?
Antwoord
Bart Stroobants van keuringsorganisme OCB: "In volume 2 is enkel een elektrische radiator van klasse 2 toegestaan (dubbel geïsoleerd). Een exemplaar klasse 1 met aardingsaansluiting is verboden. In die zin is een equipotentiaalverbinding niet aan de orde. Een differentieelschakelaar 10mA is toegestaan maar niet verplicht. De reeds opgelegde differentieelschakelaar 30mA volstaat."
Beantwoord door: Bart Stroobants , OCB
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
Facq
Van ontwerp tot installatie: Facq biedt totaaloplossing voor je badkamer met erkende installateurs
Ben je nog op zoek naar een installateur om je nieuwe badkamer te installeren?