Voldoet trap aan voorschriften? (Beantwoord op 17-04-2018)
Vraag
Mijn dochter kocht een sociale woning. De geprefabriceerde trap daarin is redelijk ongelijkmatig. De onderste trede is 12 cm hoog, de bovenste is 28 cm hoog en de tredes daartussenin zijn ongeveer 18 cm hoog. De architect geeft toe dat de trap niet werd geleverd volgens de bestekvoorwaarden, maar heeft beslist om de trappen toch te laten plaatsen. Het te overbruggen hoogteverschil (van vloer tot vloer) is 2,98 meter en er zijn 16 treden. Voldoet de geplaatste trap aan de geldende bouwvoorschriften?
Loading...
Loading...
Loading...
Antwoord
We vroegen het voor jen bij architect Paul De Maesschalck. Hier volgt zijn kijk op de zaak:
"Blijkbaar heeft men bij de plaatsing van de trap gemeten vanaf de betonnen constructievloeren en niet vanaf de afgewerkt vloerpassen. De trap “zinkt” daardoor in de vloerafwerkingen. Maar dan zou de bovenste trede ook nog niet kloppen. Als je overal 6 cm zou kunnen opkleven, dan is de bovenste trede nog altijd 4 cm te hoog. Deze trap voldoet dus zeker niet aan de normen en is zelfs gevaarlijk te noemen. Ik zou die zeker niet laten plaatsen."
Beantwoord door: Paul De Maesschalck , Architect-expert Paul De Maesschalck
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
Zonwering plaatsen? Ontvang gratis offertes!
Laat zonwering plaatsen door specialisten en kies uit diverse opties. Vraag gratis offertes aan!