BTW op privatief deel van gebouw: welke datum geldt? (Beantwoord op 07-08-2018)

Vraag

De eigenaars van de appartementen op de gelijkvloerse verdieping willen hun terras (aansluitend aan de woning) vervangen. Dat terras is gelegen op de 'grond' die gemeenschappelijk is, maar telkens met privatief genot voor de eigenaars van de aanpalende appartementen.

Geldt voor de berekening van de BTW het jaar van de ingebruikname van het gebouw (de eerste bewoner) of de ingebruikname van ieder individueel appartement? De eerste bewoner in het gebouw kwam hier in 2008, de gelijkvloerse appartementen werden in gebruik genomen vanaf 2009 tot 2010.

Antwoord

Dit is een vraag die je best voorlegt aan je plaatselijke btw-kantoor.

Beantwoord door: Livios

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Vloerverwarming plaatsen? Ontvang gratis offertes!

Vloerverwarming plaatsen? Ontvang gratis offertes!

Laat vloerverwarming installeren door experts en ontdek de voordelen voor jouw woning. Vraag gratis offertes aan!

Offertes aanvragen

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag