Nieuw dak, beschadigde veluxen. Geld dispuut
Afgelopen december werd ons nieuw dak eindelijk geplaatst, op 3 dakpannen na.
De dakwerker stuurde ons een mail dat de werken gefinaliseerd waren en we het laatste stuk van de factuur diende te betalen. We stelden hem op de hoogte dat voor ons de werken nog niet gefinaliseerd waren, 1 omdat er nog 3 dakpannen ontbraken en 2 omdat de 2 NIEUWE veluxen beschadigd zijn op verschillende plaatsen.
Eind maart werden dan eindelijk de laatste 3 dakpannen geplaatst. Hier bracht hij ons via mail van op de hoogte. Ivm de veluxen zei hij dat ze vermoeden dat het lakwerk geraakt is met de plaatsing. Hij gaf ons 2 opties: Of ze komen het "herstellen - bijwerken en schilderen" of hij maakt een creditnota van 100€.
Hierop reageerden wij dat niet alleen het lakwerk geraakt is maar dat er ook kappen/deuken inzitten. En dat als wij veluxen bestellen, wij verwachten dat deze nieuw zijn en niet beschadigd. Een aftrekking van 100€ vonden wij niet voldoende. Voor ons komt een beschadigde velux overeen met een 2e hands velux en is dus maar de helft van de prijs meer waard. Ook de opkuis zoals in offerte werd volgens ons niet naar behoren gedaan en dit wouden wij dus niet betalen.
Hierop reageerde hij het volgende:
"We hebben met aandacht uw opmerking bekeken.
Uw aftrek is buiten proportie en onredelijk.
Wat de veluxen betreft zullen we deze komen herstellen. Dat is een recht. We zijn verplicht de Velux keurig op te leveren maar we hebben het recht dit te mogen doen. De afhouden van 879,588 euro in onaanvaardbaar.
Wat de opkuis betreft wenst u de volledige containerkosten niet te betalen. Alles werd door onze mensen meegenomen uitgezonderd een "klein deel " dat is achtergebleven op de zolder. Maximaal een uur werk en te verwaarlozen afvoerkosten. Bij het uitvoeren van de werkzaamheden waren we trouwens in de onmogelijkheid de afvalstroom van uw verbouwing te scheiden met de afvoer waarvoor we de opdracht kregen. Het dak werd volledig afgevoerd op misschien een 3-4 tal kruiwagens na.
Wij maken u een laatste voorstel :
Aftrek 50 euro voor het verwijderen van het puin en we komen de veluxen bijwerken
of
Aftrek 250 euro tot slot van alle rekening om uit de impasse te komen.
Het dossier werd eerder reeds besproken met onze raadsman. Bij het ontbreken van uw réactie zijn we jammer genoeg genoodzaakt het dossier in te leiden voor de bevoegde rechtbank.
Voor beide partijen extra kosten dienen te maken vertrouwen we erop dat de redelijkheid zegeviert. "
Nu vraag ik mij af wat ik vervolgens kan doen. Zijn wij in ons recht of is hij in zijn recht? Moeten wij ons laten doen en gewoon akkoord gaan om de rechtbank te vermijden?
Sowieso willen wij niet dat hij de veluxen komt maken, omdat wij ervan overtuigd zijn dat je dit nog steeds zal blijven zien en ook omdat je niet op hem kunt rekenen. Als je ernaar belt op mail reageerd hij nooit, hij is nooit op tijd, de helft van de tijd waren zijn werkers niet op de werf en wist hij zelf niet waarom. Wij willen dit gewoon achter de rug hebben maar willen ons ook niet laten doen. Wij willen gewoon weten wat onze rechten zijn.



