5

Alle reacties

0
Kris M
Kris M
594 3501 Andere particulier
7 jaren geleden

Raar dat je buur een bouwvergunning kreeg om afwijkend te bouwen maar het zij zo.  Bij veel koppelwoningen moet de tweede de contouren van de eerste volgen.  

Staat die uitstekende gelijkvloerse meter volledig op zijn grond? 

Staat jouw uitstekende meter op t eerste volledig op uw grond of is dit een enkel blad omdat de buur geacht werd het tweede blad te plaatsen?  

Volgens mij werkt elkeen zijn blote muur af als het dubbele muren zijn die niet te paard staan (met zijn materiaalkeuze tenzij de buur bijbetaalt) tenzij gebouwd werd in conflict met de stedebouwkundige voorschriften.  Dan wordt het complex.  

Gelijkvloers werd door de buur afgewerkt met materiaal van hun keuze.  Dat is normaal.  Voor afwerking naar uw smaak (bv dezelfde baksteen als uw muren) had jij de meerkosten moeten betalen maar uw buur had wel met u mogen komen overleggen.  

Op de eerste verdieping is er uw blote muur die hij ziet.  Zelfde principe: Jij hebt geen enkele verplichting om die af te werken naar zijn smaak.  Als het een dubbel muurblad is met isolatie er tussen dan hoogstens (de goedkoopste) leien voorzien indien je vochtdoorslag vreest.

Kijk al eerst na wat de voorschriften waren en of de buur er zich aan hield. 

Maak eens een schets van de muren (enkel / dubbel blad & plaats tov perceelsgrens)

0
Let123
Let123
0 2 Bouwer
7 jaren geleden

Bedankt voor uw reactie. Wij stuurden een privébericht met wat meer informatie. 

0
Hugo C.
Hugo C.
353 2291 Bouwer
7 jaren geleden

Uw buur heeft dus zijn aandeel van de door u opgerichte gemene muur  verminderd met +-3m² van eerste verdieping volledig  overgenomen? Of  geldt de regel elk zijn muur op zijn eigendom en is er geen overname?  Het lijkt mij logisch dat de afwerking , voornamelijk  tegen vochtinfiltratie , ten uwe laste valt. Maar als u niets doet, het is trouwens een dubbele muur met  (geluids)isolatie ertussen ( neem ik aan) is de kans groot dat u waterschade krijgt maar ook bij uw buur en  u aansprakelijk wordt gesteld. 

U doet er best aan om uw scheimuur tegen vochtinfiltratie te beschermen. + eventueel isolatie . Die 3m² blijven uw eigendom. In principe mag uw buur er zelfs geen nagel in slaan  of iets op hangen. Hetzelfde geldt voor u met zijn uitsteek op het gelijkvloers.

0
Let123
Let123
0 2 Bouwer
7 jaren geleden

Bedankt voor uw reactie. Wij stuurden een privébericht met wat meer informatie. 

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu
Vraag nu vrijblijvend offertes voor je vochtproblemen

Vraag nu vrijblijvend offertes voor je vochtproblemen

Weg met vochtplekken en schimmel in huis! Vraag nu gratis en vrijblijvend offertes aan van specialisten voor een gezonde woning.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Aluminium gevelbekleding voor moderne architectuur: prijs, plaatsing en onderhoud

Aluminium gevelbekleding voor moderne architectuur: prijs, plaatsing en onderhoud

Is aluminium gevelbekleding de ideale keuze voor jouw woning? Ontdek alles over de voor- en nadelen, prijs, plaatsing en onderhoud.

Lees meer

Een vochtmeter kopen? Alles wat je moet weten voor een droge woning

Een vochtmeter kopen? Alles wat je moet weten voor een droge woning

Alles wat je moet weten over vochtmeters: gebruik, soorten, nauwkeurigheid en tips voor het kiezen van de juiste vochtmeter.

Lees meer

In de kijker: de eerste recyclagelijn voor hennepbeton ter wereld

In de kijker: de eerste recyclagelijn voor hennepbeton ter wereld

IsoHemp lanceert de eerste recyclagelijn voor hennepbeton ter wereld. Ontdek wat hennepbeton is en waarom het duurzaam en circulair is.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag