Is bouwmaatschappij na oplevering nog aansprakelijk voor waterlek? (Beantwoord op 25-09-2013)
Vraag
In de garage van ons nieuwbouwappartement sijpelde water door het plafond. Noch de verantwoordelijke van de leidingen, noch de firma voor lekdetectie vonden na twee weken onderzoek de oorzaak van het waterlek. Momenteel is er geen insijpeling meer. Men beweert nu dat het water afkomstig was van druklagen in het gebouw. Ze suggereren dat er misschien een klein lek was dat vanzelf dicht gegaan is. Met andere woorden: ze staan voor een raadsel. De oplevering van ons appartement is eind deze maand. Hoe moeten wij reageren? Is de bouwmaatschappij na oplevering nog aansprakelijk?
Antwoord
"Dit is een probleem (waterinsijpeling) dat allicht onder de tienjarige aansprakelijkheid valt", zegt advocaat Mark Huygen. "Er stelt zich dus geen probleem als nu de oplevering plaatsvindt."
"Je kan het probleem overigens laten opnemen in het proces-verbaal van oplevering en verwijzen naar het detectieverslag."
Beantwoord door: Mark Huygen , Huygen Advocaten
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
Pluimers Isolatie
Ondanks minder premies blijft isolatie een slimme investering die rendeert
Zelfs nu sommige premies (deels) wegvallen, is isolatie nog altijd een van de meest rendabele investeringen voor je woning.