Vraag
Ik wil mijn badcel waterdicht maken. Is het mogelijk om over een tegelboard te schilderen?
Ik wil mijn badcel waterdicht maken. Is het mogelijk om over een tegelboard te schilderen?
"Hiervoor moet je het tegelboard in de mate van het mogelijke matteren (met een schuurpapier proberen te ontglanzen). Vervolgens moet je het ontvetten met wasbenzine of synthetische verdunner", zegt panellid Emiel Balliauw.
"Daarna is het belangrijk om een hechtingsprimer aan te brengen. Een dag later kan je het dan afwerken met een lak. Je kan best minimaal twee lagen verven met een tussentijd van minstens zestien uur. Let wel op in het geval van witte of zeer lichte kleuren. Solventgedragen lakken zijn op termijn gevoelig voor vergeling als zij gebruikt worden op plaatsen waar er geen daglicht aan de verf kan (zoals een badcel)."
"De beschrijving hierboven is enkel geldig voor de verticale delen van de badcel. Je moet zeker ook goed afkitten zodat er absoluut geen water achter de verffilm kan sijpelen."
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Kleur verovert de badkamer: waarom je kranen het verschil maken
Waar kranen vroeger vooral functioneel waren, zijn ze vandaag volwaardige designelementen in onze badkamer.
Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!
AanvragenMet premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.
ZoekenMet deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.
Aanvragen