Vraag
Wij staan op het punt een gesloten bebouwing te kopen. Het gaat om vier aaneengesloten wooneenheden op een vloerplaat. Moet deze vloerplaat onderbroken worden omwille van de akoestische isolatie?
Wij staan op het punt een gesloten bebouwing te kopen. Het gaat om vier aaneengesloten wooneenheden op een vloerplaat. Moet deze vloerplaat onderbroken worden omwille van de akoestische isolatie?
"Om een goede akoestische isolatie te hebben, is het inderdaad beter om de vloerplaat tussen de verschillende wooneenheden te onderbreken", weet panellid Jean-Pierre Withofs. "Hiervoor bestaan echter geen wettelijke bepalingen. Het Wetenschappelijk en Technisch Centrum voor het Bouwbedrijf (WTCB) heeft wel een norm voorgeschreven. Deze norm, NBN S01-400-1, dient als leidraad maar heeft geen verplichtende waarde."
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Kleur verovert de badkamer: waarom je kranen het verschil maken
Waar kranen vroeger vooral functioneel waren, zijn ze vandaag volwaardige designelementen in onze badkamer.
Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!
AanvragenMet premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.
ZoekenMet deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.
Aanvragen