Wat doen bij slechte plaatsing ramen? (Beantwoord op 23-10-2013)
Vraag
In een nieuwbouwappartement werd een raam geplaatst met een lengte van 4.60 m. Na de bepleistering van het plafond zien we duidelijk dat er iets mis is met het raam. Bovenaan in het midden van het raam zit er een neerwaartse knik naar de linkerkant. Het verschil van het midden ten opzichte van de linkerkant is 1.2 cm. Als je buiten op het terras staat, zie je duidelijk dat het raam scheef staat. Een voorlopige oplevering vond nog niet plaats. Wie gaat hier in de fout? Wat kan ik doen om dit recht te zetten?
Antwoord
"Als de voorlopige oplevering nog niet heeft plaatsgevonden, hoef je zelf helemaal niks te doen. Dit is overduidelijk een zichtbaar gebrek dat je tijdens de voorlopige oplevering moet melden", zegt architect Eric Houben. "Het is dan aan de aannemer om dit op te lossen."
"Van hieruit is het niet direct te achterhalen wie in de fout is gegaan. Misschien is het een combinatie van factoren, maar dit is alleszins het probleem van de aannemer."
Beantwoord door: Eric Houben , Architect Eric Houben
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
Quooker Belgium B.V.
Met deze alles-in-één-kraan maak je je keuken slimmer, zonder breekwerk!
Je keuken vernieuwen? Dat hoeft niet altijd gepaard te gaan met breekwerk, stof en weken planning.