Woning verkopen aan particulier of bouwpromotor? (Beantwoord op 31-10-2013)
Vraag
Ik wil een ruime, grondig te renoveren, stadswoning met grote garage verkopen. De mogelijkheid bestaat om er daarna drie appartementen (met inrijmogelijkheden voor drie garages) of vier appartementen (zonder garages) te plaatsen. Blijft in dit geval de gewone verkoop aan een particulier interessant? Of kan ik best een aankopende bouwpromotor inschakelen?
Antwoord
"Zonder plaatsbezoek is deze vraag moeilijk te beantwoorden", zegt vastgoedmakelaar Mathieu Vansweevelt.
"Of appartementen een goede optie zijn, hangt in eerste instantie af van de waarde van de woning in de huidige staat. Bedenk dat het grondaandeel van de appartementen samen hoger moet zijn dan de waarde van de woning. Dat wil in de praktijk wel eens tegenvallen."
"Mijn raad luidt dan ook als volgt: vraag twee makelaars om vrijblijvend advies en maak dan een keuze."
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
GROHE
Kleur verovert de badkamer: waarom je kranen het verschil maken
Waar kranen vroeger vooral functioneel waren, zijn ze vandaag volwaardige designelementen in onze badkamer.