Wat is normale burenhinder? (Beantwoord op 09-12-2013)
Vraag
Wat is normale (te tolereren) en abnormale burenhinder? Is een wijzigende schaduwzone in een moestuin door een op wettelijke afstand geplaatste haag, die privacy moet bieden, wind moet breken en wateroverlast remmen, te beschouwen als abnormale burenhinder? We spreken hier over een maximumoppervlakte van 2 à 3 m² schaduw op een totale oppervlakte van 50 à 60 m².
Antwoord
Dit soort van hinder is natuurlijk erg subjectief. Want wat voor de een niet hinderlijk is, kan de ander toch als overlast ervaren. Op basis van jouw uitleg, lijkt ons de hinder beperkt. Maar niettemin kan je buur verdere stappen ondernemen, bijvoorbeeld door de zaak in verzoening voor de vredrechter te brengen. Dit kan perfect, ook al lijkt alles wettelijk in orde.
Beantwoord door: Livios
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
Pluimers Isolatie
Ondanks minder premies blijft isolatie een slimme investering die rendeert
Zelfs nu sommige premies (deels) wegvallen, is isolatie nog altijd een van de meest rendabele investeringen voor je woning.