Is glaswol goede optie? (Beantwoord op 18-12-2013)
Vraag
Wij hebben de zolder bijkomend laten isoleren, omdat ik eens een vliegenplaag gehad heb. Het gaat om een onderdak in cementvezelplaten (absoluut niet winddicht). Na 5 jaar is het dak herlegd, kwam er een onderdak in zwarte geperforeerde plastiekplaten bij. Nog was het niet winddicht. De vloer was al geïsoleerd. Een firma heeft het dak nu geïsoleerd, er was gezegd met glaswolplaat met een polyestervlies van 18 cm dik, maar ze hebben het nu met glaswol gedaan zonder beschermvlies. In de nok hebben ze het dampscherm lager aangebracht zodat er zeker een meter of iets meer de isolatie gewoon tussen de kepers zit. Kan dit niet uitzakken door de zwaartekracht, en door tocht die er toch nog doorkomt? De isolatie zit dus alleen ertussen geklemd. Ik ben ongerust dat door trillingen dit kan uitzakken, ook al omdat er geen beschermvlies inzit. Ik dacht dat glaswolplaten duurder waren, zij beweren dat ze van de regering aanbevelingen gekregen hebben om glaswol te gebruiken omdat dit ecologischer is gemaakt?
Antwoord
“Als isolatiebedrijf staan wij ook 100% achter glaswolisolatie om een hellend dak te isoleren. Het is erg betaalbaar, past zich goed aan in breedte en dikte om een 'compartiment' gevuld te krijgen, brandveilig, akoestisch isolerend, ...”, zegt isolatiespecialist David Verhoeven. “Een (technische) aanbeveling van de regering? Daar heb ik in 30 jaar nog nooit van gehoord. Het lijkt erop dat de firma die de isolatie heeft geplaatst een 'gelegenheidsplaatser' is en onvoldoende ervaring heeft. Uit wat is geschreven in de vraag kan ik niet opmaken of het 'beschermvlies' een dampscherm is. Dat is bij elke isolatie een vereiste aan de binnenzijde. Ik ga er vanuit dat u 18 cm isolatie bedoelde en niet het vlies. Misschien is het vlies een 'intelligent dampscherm', mits het weergeven van het merk dat op de folie staat geprint ben ik al wat verder. In geen geval mag de isolatie nog 'bloot' zitten binnen. Niet alleen omwille van uitzakking (een terecht probleem zonder ondersteuning), maar vooral voor de dampdichtheid. Het aanwezige vocht in de binnenlucht gaat namelijk migreren naar de isolatie en daar condenseren in de koudere lagen. Ik zou uw dak zeker laten nakijken door een specialist. Hopelijk is de factuur van de 'isolatieplaatser' nog niet betaald of deels openstaand.”
Beantwoord door: David Verhoeven , Isolatie Verhoeven
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
Maatkasten Online
Een strakke bijkeuken: zo werk je je koelkast of diepvriezer netjes weg
In moderne woningen stopt het strakke interieur niet aan de keukendeur.