Plat dak 120m2: doorbuigen van onderliggende platen. (Beantwoord op 03-02-2014)
Vraag
Het plat dak is van 1975, de roofing is al vernieuwd met epdm. Nu wil ik een nieuwe laag EPDM of roofing, maar omdat er op verschillende plaatsen 1 tot 2 cm water blijft staan, heb ik gemerkt dat de onderliggende platen doorbuigen. Die platen zijn bij mijn weten samengeperste vezels in beton (doordrenkt met asbest?) met ertussen een laagje piepschuim. De beste manier zou natuurlijk zijn die platen eruit te gooien ook omdat er onder die platen dus boven het plafond vellen rotswol zit. Ze zijn wel niet dik en hebben in al die jaren geen probleem van vocht gezien. Dan zouden we buiten ook kunnen isoleren (nu niet door de dubbele isolatie = condensatie). Maar dit is een groot en kostbaar werk. Kan ik eventueel op de bestaande roofing terug houten platen leggen en daarop een roofing? Of is er andere oplossing?
Antwoord
“Als de ondergrond niet meer goed is, is er maar één oplossing en dat is alles verwijderen en beginnen met degelijke nieuwe onderliggende platen, op voorwaarde natuurlijk dat de draagbalken ook niet doorzakken”, zegt specialist Erik Broekhoven.
“Vervolgens kan u dan nieuwe dichtingslagen laten plaatsen met isolatie langs buiten en nieuwe isolatie langs binnen. Isolatie langs de buitenzijde hoeft dan ook niet zo dik te zijn, normaal is 5 à 6 cm voldoende als u langs binnen voldoende isolatie wol kan plaatsen uiteraard.”
Beantwoord door: Erik Broekhoven , Dakwerken Erik Broekhoven
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
Quooker Belgium B.V.
Met deze alles-in-één-kraan maak je je keuken slimmer, zonder breekwerk!
Je keuken vernieuwen? Dat hoeft niet altijd gepaard te gaan met breekwerk, stof en weken planning.