Kan ik rolluiken voorzien voor ronde ramen? (Beantwoord op 04-02-2014)

Vraag

Wij zijn van plan een huis te kopen. Er staan ronde ramen in. Wij willen graag rolluiken. Gaat dit en hoe?

Antwoord

“Het kan wel, maar gemakkelijk zal het niet zijn”, zegt architect Eric Houben. “Veel hangt af van de manier waarop de binnenzijde van de ramen is afgewerkt. De opening kan rond uitgemetseld zijn, er kan ook een rechte balk achter de gevel zitten om de druk van het bovenliggende metselwerk op te vangen. Misschien is het gevelmetselwerk nog bijkomend verankerd aan de binnenmuur of de constructie, dus daar moet u zeker ook aandacht aan schenken.”

“Als u extra ruimte maakt voor de rolluikkast moet het van boven komende gewicht worden opgevangen dmv. een nieuwe, hoger geplaatste balk. Een en ander vraagt wat ervaring en doorzicht in de problematiek, goed vakmanschap is dus zeker vereist.”

“Ga niet overhaast te werk: raadpleeg vooraf een architect of een ingenieur. Tenslotte bent u met stabiliteitswerken bezig welke verstrekkende gevolgen met zich kunnen meebrengen.”

Beantwoord door: Eric Houben , Architect Eric Houben

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Een strakke bijkeuken: zo werk je je koelkast of diepvriezer netjes weg
Maatkasten Online

Een strakke bijkeuken: zo werk je je koelkast of diepvriezer netjes weg

In moderne woningen stopt het strakke interieur niet aan de keukendeur.

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag