Kan ik aanpassing bouwvergunning krijgen? (Beantwoord op 18-02-2014)

Vraag

Op dit moment is onze ruwbouw zo goed als klaar. Wij hebben een bouwvergunning verkregen voor een halfopen bebouwing met de voorwaarde dat het dak de hellingsgraad van het dak van de buren moet volgen, net als de kroonlijst. Nu heeft onze dakwerker, zonder in overleg te gaan met ons, ons dak een 20-tal cm lager gelegd dan oorspronkelijk de bedoeling was. Wij waren geen voorstander van een oversteek aan het dak, omwille van het moeilijke onderhoud. Waarschijnlijk is de dakwerker dus heel wat lager moeten gaan met onze dakhelling. Ik vroeg me af of we dit euvel zouden kunnen oplossen door een aanpassing van de bouwvergunning aan te vragen of dat we het dak helemaal opnieuw moeten laten verwijderen en opnieuw laten leggen, met alle financiële gevolgen achteraf.

Antwoord

Deze vraag ga je best even voorleggen aan de stedenbouwkundige dienst van jouw gemeente. Daar kunnen ze je helpen met het aanvragen van een regularisatie voor het dak indien dit mogelijk zou zijn.

Beantwoord door: Livios

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Met deze alles-in-één-kraan maak je je keuken slimmer, zonder breekwerk!
Quooker Belgium B.V.

Met deze alles-in-één-kraan maak je je keuken slimmer, zonder breekwerk!

Je keuken vernieuwen? Dat hoeft niet altijd gepaard te gaan met breekwerk, stof en weken planning.

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag