"PU-gietvloeren bestaan er in vele versies en soorten, elk met hun eigen specifieke eigenschappen, voor- en nadelen", vertelt specialist Dirk Van Tricht. "Dit geldt uiteraard ook voor de ondergronden waarop moet worden gewerkt."
"Het is hoe dan ook niet vanzelfsprekend om advies te geven over werfsituaties die niet echt gekend en bezocht zijn, maar in het algemeen kan men stellen dat in de meeste gevallen op een tegelvloer zeer goed een PU-gietvloer kan worden aangebracht. Vanzelfsprekend kan dit slechts wanneer er voldoende onderzoek naar de kwaliteit en de stabiliteit van de ondergrond is gebeurd. Zo dient men rekening te houden met het wel of niet aanwezig zijn van een onderliggend vochtscherm (anders moeten er extra voorzorgen worden genomen, of moet een ander systeem worden gekozen), de aard van de ondergrond (ondervloer, tegelsoort, natuursteen enz.), eventueel aanwezige vervuiling, zichtbaar en vaak onzichtbaar zoals (boen)was-, olie-, impregneer- en/of vetresten, de stabiliteit en de vlakheid, porositeit enz. Ook dient u rekening te houden met toch een kleine niveauverhoging wanneer de gietvloer bovenop de bestaande vloer wordt uitgevoerd. U dient een dikte van 3 à 4 millimeter bovenop de tegels in te calculeren."
"Soms is het aangewezen of wenselijk om de bestaande tegelvloer te verwijderen doch zeer vaak kan de gietvloer er bovenop worden gelegd, uiteraard mits de juiste voorbereidingen en aangepaste laagopbouw. Wij adviseren steeds om advies in te winnen van een specialist, best ter plaatse."
"Een gietvloer uitvoeren op laminaat is ook mogelijk, maar over het algemeen wordt een dergelijke vloer verwijderd zodat de ondervloer degelijk kan worden geïnspecteerd en zodat het eindniveau van de nieuwe vloer niet TE hoog wordt. Meestal is het verwijderen van een laminaatvloer een zeer gemakkelijke klus."
"In uw geval kan men dus besluiten dat u best eerst een plaatsbezoek organiseert met één (of meer) specialisten, de ondervloeren grondig laat inspecteren en dan pas een besluit neemt naar de haalbaarheid en kostprijs van een mooie nieuwe PU-gietvloer."