Is aanstellen syndicus verplicht? (Beantwoord op 29-04-2014)

Vraag

Wij zijn eigenaar van een appartement in een gebouw waar ook een grote bank eigenaar van is. Er is nog een derde eigenaar van een tweede appartement in het gebouw. Tot op heden trad ik op als "syndicus". Van de gebouwenbeheerder van de bank hebben we nu de vraag gekregen om een algemene vergadering bijeen te roepen voor het aanstellen van een syndicus, een professioneel iemand. Dit zou verplicht zijn nu en in orde gebracht moeten
worden tegen 30/06/2014. Klopt dat? Waar kan ik hierover wat meer duidelijke en verstaanbare info vinden?

Antwoord

"Een professionele syndicus is niet verplicht", zegt Annelies Van Praet van De Syndicus. "Wel is het verplicht om een syndicus aan te stellen maar dit kan ook een mede-eigenaar zijn. Dit is al enige tijd in werking. Het kan zijn dat één van de eigenaars echter om een professionele syndicus verzoekt en dit ook in een aankoopakte heeft bedongen. De algemene vergadering moet hieromtrent een beslissing nemen."

Beantwoord door: Annelies Van Praet , De Syndicus BVBA

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Ondanks minder premies blijft isolatie een slimme investering die rendeert
Pluimers Isolatie

Ondanks minder premies blijft isolatie een slimme investering die rendeert

Zelfs nu sommige premies (deels) wegvallen, is isolatie nog altijd een van de meest rendabele investeringen voor je woning.

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag