Wie aansprakelijk voor vochtproblemen? (Beantwoord op 07-05-2014)
Vraag
In 2005 heb ik 3 appartementen gebouwd. Er zijn nu vochtproblemen in de living en de slaapkamer tot een hoogte van 0,5 m. De architect is langs geweest maar kan de oorzaak niet vaststellen. Hij raadt aan de plinten af te halen en te kijken of er geen bezetting achter zit. Indien dit niet zo is, weet ze het ook niet verder. Wie is hiervoor verantwoordelijk en hoe zit dit met de 10-jarige aansprakelijkheid? Van de aannemer en/of de architect?
Antwoord
Je kan best een vochtspecialist laten langskomen om de oorzaak te achterhalen. Dan weet je meteen of het hier gaat om een uitvoeringsfout (aannemer) of om een conceptfout (architect). En wie dus aansprakelijk is.
Beantwoord door: Livios
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
Pluimers Isolatie
Ondanks minder premies blijft isolatie een slimme investering die rendeert
Zelfs nu sommige premies (deels) wegvallen, is isolatie nog altijd een van de meest rendabele investeringen voor je woning.