Mogen wij toestel gebruiken om water zonneboiler te mengen met regenwater? (Beantwoord op 20-08-2014)

Vraag

Wij hebben een toestel gekocht om warm water van de zonneboiler te mengen met
regenwater voor onze wasmachine. Mogen wij dit toestel gebruiken doordat er misschien risico is om regenwater met leidingwater te mengen?

Antwoord

Senne Steegmans, Inhoudelijk medewerker bij Dialoog vzw legt uit: "Jouw toestel moet goedgekeurd zijn door Belgaqua (Belgische Federatie voor de Watersector) om wettelijk gebruikt te mogen worden. De erkende toestellen kan je terugvinden in het repertorium 2014 van Belgaqua.

"Er mag onder geen enkel beding een rechtstreekse verbinding gemaakt worden tussen de drinkwaterleiding en de regenwaterleiding."

Beantwoord door: Inge Pauwels , Dialoog vzw

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Ventileren zonder grote werken? Deze onzichtbare raamventilatie verbetert je comfort
Wilms

Ventileren zonder grote werken? Deze onzichtbare raamventilatie verbetert je comfort

Wie zijn woning grondig renoveert, is doorgaans verplicht om ventilatie te plaatsen.

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag