Enkele maanden geleden heb ik een appartement gekocht. Het is zo dat ik het bestaande bad ga behouden (gietijzeren bad). Het appartement werd gebouwd in 1976. Moet ik het bad nu aarden, of is dit niet nodig? De elektriciteit werd al vernieuwd, maar bij de vernieuwing was het plan er om een nieuw bad te plaatsen, dus werd er geen rekening gehouden met aarden van het bad.
Antwoord
Xavier Malherbe van OCB legt uit: "Het AREI verplicht voor elektrische installaties waarvan de aanleg is gebeurd na1/10/81 het plaatsen van equipotentiale verbindingen. Deze moeten de aardingsinstallatie verbinden met water- en gasleiding, genaakbare metalen structuren en ook metalen bad- of douchekuip, enz. Het bad moet dus inderdaad geaard zijn."
Beantwoord door: Bart Stroobants , OCB
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
Life Comfort
Een schimmelvrij huis: hoe deze ventilatie-unit het leven van Lieve en haar gezin veranderde
Lieve en haar man investeerden doorheen de jaren fors in de isolatie van hun woning.